Romantische oude engelse rozen of pioenrozen maken? Janny van der Vliet geeft workshops in Frankrijk, in Nederland was het voor haar al een groot succes, na de verhuizing is zij er in Frankrijk mee verder gegaan. Vind je het te ver weg, zij kan ook kant en klare zelfmaakpakketjes opsturen. Of rozen voor je maken. De rozen zien er natuurlijk uit en de kleuren zijn prachtig. Zij gebruikt de echte rozen als voorbeeld en maakt de blaadjes en de modellen zoals ze er in werkelijkheid uitzien. Erg leuk om te doen, iedere roos is weer anders. Zij heeft vele exposities gegeven.

De rozen van worden van crêpepapier gemaakt. Je kan de randjes van het papier met aquarelverf bewerken. Voor het lijmen kan je een goede lijm gebruiken wat doorzichtig opdroogt. Ook felrode of oranje klaprozen zijn mogelijk. Tijdens de workshop wordt alles haarfijn uitgelegd, terwijl er een high tea het geheel af maakt. Soms wordt er zelfs rozenlikeur of rozenthee en andere lekkernijen geserveerd waardoor het wel een heel gezellige bezigheid wordt.

Op een middag wordt er boeketje van rozen versierd met echt levendig groen gemaakt. Er is een grote pipowagen meegenomen uit Nederland en voor degene die een workshop volgt kan daar in logeren. De pipowagen is ook te huur voor vakantie zonder de workshops, bijvoorbeeld een lang romantisch weekend. De nostalgische wagen is geschikt voor 4/5 personen met eigen keuken, badkamer, slaapkamer en zitkamer.De pipowagen staat vrij naast de boerderij van de cursusleider in het zonnige Drôme Provencale.in de omgeving van Montélimar. 
Zie ook ons artikel Zelf rozen maken van Crêpepapier, stap voor stap met foto's!
Voor meer info over de workshops zie Rozen van Papier
















